Polske Centrum Kas Fiskalnych
Drukarki etykiet - urządzenia peryferyjne o szerokim zastosowaniu

Drukarki etykiet - urządzenia peryferyjne o szerokim zastosowaniu

Choć mogą się wydawać niepozorne, mniej popularne, drugorzędne - nic bardziej mylnego! Drukarki etykiet to wydajne i wielofunkcyjne urządzenia peryferyjne, które odgrywają istotną rolę w procesach dotyczących znakowania i identyfikacji różnego typu elementów oraz zarządzania danymi. A zatem potwierdzają swoją skuteczność w rozmaitych działaniach i środowiskach biznesowych. Zwłaszcza gdy mowa o modelach od wiodących producentów, takich jak drukarki etykiet Godex, TSC, Honeywell, Zebra. Przekonaj się!

Drukarki etykiet - mnogość rozwiązań i zastosowań

Na efektywne prowadzenie działalności składa się szereg procesów. Również takich, jak odpowiednia klasyfikacja oraz sprawna identyfikacja produktów lub usług, precyzyjne monitorowanie stanów magazynowych, właściwe oznakowanie np. dokumentów, przesyłek bądź wyprodukowanych elementów czy wreszcie - skuteczny obieg informacji. Aby zadbać o te aspekty, przedsiębiorcy decydują się na technologie sprzedaży, które przyspieszają i ułatwiają wymienione czynności, jednocześnie pomagając w uniknięciu pomyłek i błędów podczas realizacji poszczególnych zadań.

Wśród tego typu rozwiązań bardzo często napotkamy różne drukarki etykiet. To urządzenia peryferyjne, które w zasadzie reprezentują technologie auto id. Faktem jest bowiem, że odgrywają istotną rolę w procedurze automatycznej identyfikacji, mającej miejsce w danej firmie (w zakresie rozpoznania, śledzenia, gromadzenia i porządkowania konkretnych elementów). Jak sama nazwa wskazuje, ich zadaniem jest wydruk etykiet z kodami kreskowymi i informacjami w odniesieniu do konkretnych towarów, części produkcyjnych, przesyłek, dokumentów itd. Etykiety te - w ramach dalszych etapów pozyskiwania, przetwarzania i przesyłania danych - są następnie obsługiwane przez inne rozwiązania auto id. Mowa tu o technologii skanowania i takich urządzeniach, jak czytniki kodów kreskowych, kolektory danych czy weryfikatory cen.

Dostępne na polskim rynku drukarki etykiet nie tylko oferują praktyczne, wręcz uniwersalne funkcje, pożądane w wielu branżach i przedsiębiorstwach. Dodatkowo, występują w rozmaitych wariantach, odpowiadających na potrzeby różnych działalności. Znajdziemy kompaktowe, biurkowe drukarki etykiet, półprzemysłowe drukarki etykiet czy też przemysłowe drukarki etykiet, gotowe na intensywną pracę w najtrudniejszych warunkach. Co więcej, istnieją modele stacjonarne oraz takie, które są wręcz stworzone do pracy mobilnej. W tym drugim przypadku świetnie sprawdzają się przenośne drukarki etykiet. Ostatecznie, opisywane urządzenia peryferyjne mają szerokie zastosowanie. Doskonale sprawdzają się w takich miejscach, jak m.in. mniejsze i większe punkty handlowe, biura, firmy logistyczne i transportowe, magazyny, hurtownie, laboratoria czy zakłady przemysłowe. W jednych przypadkach z powodzeniem wspierają funkcjonowanie prostego stanowiska kasowego, w innych zaś współtworzą rozbudowany, nowoczesny, kompleksowy system sprzedaży.

Decydując się na wdrożenie podobnego urządzenia, warto mieć na względzie miejsce, w którym dokonujemy zakupu drukarki etykiet. Warszawa, Poznań, Łódź czy Lublin to miasta, gdzie bez trudu zyskamy dostęp do tego typu rozwiązań. Z pewnością jednak postawienie na renomowanych, doświadczonych dostawców technologii sprzedaży - a także na modele od cenionych producentów, jak drukarki etykiet Zebra, Honeywell, TSC, Godex - ułatwi pozyskanie wydajnych, funkcjonalnych urządzeń.

wydrukowane etykiety z kodami kreskowymi

Jak wybrać dobrą drukarkę etykiet? Doradztwo ze strony eksperta znacząco pomoże w podjęciu decyzji, jednak warto wiedzieć, jakie aspekty, cechy i rozwiązania różnicują tego rodzaju urządzenia. Dzięki temu możemy dopasować konkretne rozwiązania technologiczne do naszych preferencji użytkowych lub konkretnych potrzeb firmy. Zakup drukarki etykiet powinien więc uwzględnić takie aspekty, jak:

To naturalnie nie wszystkie, liczące się aspekty wyboru solidnej drukarki etykiet. Inne, warte uwagi cechy i rozwiązania warto prześledzić w oparciu o konkretne przykłady urządzeń.

Godex MX30

Drukarka etykiet Godex MX30

Godex MX30 to w zasadzie typowa mobilna drukarka etykiet, charakteryzująca się solidną, kompaktową konstrukcją. Wymiary tego modelu wynoszą tylko 114 x 79 x 171 mm, zaś waga - zaledwie nieco ponad pół kilograma. Jak przystało na technologie sprzedaży do zastosowania w terenie, przenośna drukarka etykiet Godex może pochwalić się też odpornością na upadki z wysokości 1,5 m i normą szczelności na poziomie IP-42 (a po zastosowaniu, specjalnego, dodatkowego etui - nawet IP-54). A poza tym? Drukarka etykiet MX30 oferuje różne opcje łączności z pozostałymi elementami systemu sprzedaży. Nie tylko przewodową komunikację, przez port USB lub RS-232, ale bezprzewodową, za pomocą modułu Bluetooth. Ponadto, urządzenie emituje etykiety w rozdzielczości 203 DPI i z prędkością 102 mm/s. Model marki Godex posiada też solidne podzespoły - znajdziemy w nim np. procesor 32 bit RISC CPU, 32 MB pamięci SDRAM i 128 MB pamięci Flash. Dodatkowo, mała drukarka etykiet występuje też w wersji Godex MX30i, dysponującej ekranem graficznym OLED i przyciskami nawigacyjnymi, ułatwiającymi korzystanie z menu urządzenia.

Poznaj Godex MX30

TSC DA220

Drukarka etykiet TSC DA220

TSC DA220, czyli biurkowa drukarka etykiet, która - podobnie jak poprzedniczka - posiada niedużą konstrukcję, bez trudu odnajdująca się na różnych, także mniejszych stanowiskach pracy. Przywołane urządzenie peryferyjne również oferuje wydruk w rozdzielczości 203 DPI, jednak w tym przypadku prędkość wystawiania etykiet to 152 mm/s. Obsługuje różne materiały eksploatacyjne, jednocześnie zapewniając ich prostą instalację. Drukarka etykiet TSC może emitować elementy z estetyczne sformatowanymi tekstami, różnymi grafikami (np. logo działalności) oraz jedno- i dwuwymiarowymi kodami kreskowymi - m.in.: Code 39, EAN, GS1 DataBar, QR, Data Matrix czy PDF-417. Poza tym, dysponuje takimi standardami komunikacyjnymi, jak RS-232, USB i Ethernet, zatem integracja drukarki etykiet z systemem sprzedaży przebiega bez problemu. Co więcej, model ten można zamówić z dodatkowym modułem Wi-Fi. Na koniec warto wspomnieć, że - poza dobrymi podzespołami: 32-bitowym procesorem RISC, 128 MB pamięci Flash i 64 MB pamięci SDRAM - drukarka etykiet DA220 to urządzenie, które nie zużywa dużo energii, o czym świadczy choćby przyznany certyfikat Energy Star®.

Poznaj TSC DA220

Honeywell PC42E-T

Drukarka etykiet Honeywell PC42E-T

Honeywell PC42E-T jest z kolei przykładem biurkowej drukarki etykiet, która oferuje 2 tryby działania: termiczny oraz termotransferowy. Zatem urządzenie peryferyjne może pochwalić się nie tylko małą, solidną konstrukcją (w dodatku, o estetycznym wyglądzie), ale również rozszerzoną funkcjonalnością, pozwalającą na lepsze dostosowanie opisywanej technologii do bieżących zadań. Co więcej, model ten da się pozyskać w wersji z rozdzielczością wydruku 203 DPI (szybkość pracy - do 152 mm/s) i w wariancie z 300 DPI (do 127 mm/s). Co poza tym? Sama drukarka etykiet Honeywell pozwala umieszczać na nich różne treści, jak kody kreskowe (1D i 2D), grafiki (logotyp przedsiębiorstwa) i odpowiednio sformatowane teksty. W przygotowaniu docelowego oznakowania zdecydowanie pomoże intuicyjne w obsłudze narzędzie BarTender. Poza tym drukarka etykiet PC42E-T bez trudu wesprze system sprzedażowy, dzięki wykorzystaniu takich standardów komunikacyjnych, jak USB i Ethernet. Warto też wspomnieć, że model od Honeywell jest kompatybilny ze środowiskiem programowym Microsoft Windows.

Poznaj Honeywell PC42E-T

Honeywell PD45

Drukarka etykiet Honeywell PD45

Honeywell PD45 - półprzemysłowa drukarka etykiet, należąca do bardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń peryferyjnych. Odznacza się zarówno solidnym wykonaniem (metalową konstrukcją ramy), jak i mocnymi podzespołami (procesor Arm Cortex-A7/800Mhz, 128 MB pamięci DDR3 SDRAM, 128 MB pamięci Flash). Co może zaoferować nowoczesna drukarka etykiet Honeywell? Model ten posiada przemysłową głowicę, pozwalającą na druk termiczny i druk termotransferowy (w rozdzielczości 203 lub 300 DPI, w zależności od wybranego wariantu), a także technologię pozycjonującą z 2 czujnikami. Dzięki temu urządzenie precyzyjnie umieszcza niezbędne treści na etykietach (takie, jak grafiki, kody kreskowe 1D i 2D, wiadomości tekstowe itd.). Ponadto, drukarka PD45 od Honeywell nie tylko wyróżnia się pod względem wydajności pracy, ale też obsługuje różne materiały eksploatacyjne. Pozwala na zastosowanie m.in. rolek termicznych, papierowych i foliowych czy taśm barwiących oraz na ich prostą instalację. Za wygodną obsługę będzie odpowiadał wybrana wersja panelu sterowania: albo posiadająca czytelny wyświetlacz LCD, wyraziste ikony LED i przyciski nawigacyjne, albo bazująca na nowoczesnym ekranie dotykowym. Z pewnością warto przyjrzeć się dodatkowym możliwościom półprzemysłowej drukarki etykiet od Honeywell.

Poznaj Honeywell PD45

Zebra ZT411

Drukarka etykiet Zebra ZT411

Zebra ZT411 to w pełni przemysłowa drukarka etykiet, wręcz stworzona do zadań specjalnych. W przypadku tego urządzenia zdecydowanie wysoka jakość wykonania idzie w parze z bogatą funkcjonalnością i szczególnie wydajnym działaniem nawet w niesprzyjających środowiskach pracy. Model ten dysponuje rozbudowanymi standardami komunikacyjnymi (RS-232, USB, Ethernet, Bluetooth). Poza tym, zapewnia szybki, precyzyjny, wysokonakładowy wydruk czytelnych etykiet z rozdzielczością zależną od wybranej wersji: 203, 300 bądź nawet 600 DPI. A to nie wszystko. Drukarka etykiet Zebra emituje rozmaite treści w trybie termicznym bądź termotransferowym (z prędkością dochodzącą do 356 mm/s). To energooszczędna technologia (posiadająca certyfikat Energy Star), która znakomicie odnajdzie się w niejednym rozwiązaniu systemowym. Nowoczesna drukarka etykiet ZT411 świetnie wspomaga pracę w firmach logistycznych czy przedsiębiorstwach przemysłowych. Tym bardziej, że zapewnia przyjazną obsługę za sprawą różnych rozwiązań technologicznych. Począwszy od przejrzystego, 4,3-calowego, wytrzymałego ekranu dotykowego, przez solidne podzespoły, a skończywszy na dostępie do narzędzia Zebra Designer Essentials, gwarantującego wygodne zarządzanie treściami umieszczanymi na etykietach.

Poznaj Zebra ZT411

Gdzie zamówić drukrkę etykiet?

Polskie Centrum Kas Fiskalnych
ul. Fosa 41
02-768 Warszawa
tel.: +48 22 550 32 00
warszawa@pckf.pl

pn. - pt. 8:00 - 18:00, sob. 8:00 - 16:00

Polskie Centrum Kas Fiskalnych
ul. Grójecka 122
02-367 Warszawa
tel.: +48 22 550 32 10
warszawa@pckf.pl

pn. - pt. 8:00 - 18:00

Polskie Centrum Kas Fiskalnych
ul. Kosińskiego 21
61-521 Poznań
tel.: +48 61 271 00 00
poznan@pckf.pl

pn. - pt. 9:00 - 17:00

Polskie Centrum Kas Fiskalnych
ul. Miedziana 10
90-038 Łódź
tel.: +48 42 295 50 00
lodz@pckf.pl

pn. - pt. 9:00 - 17:00

Polskie Centrum Kas Fiskalnych
ul. Fabryczna 2
20-301 Lublin
tel.: +48 81 474 00 00
lublin@pckf.pl

pn. - pt. 9:00 - 17:00

Szukasz innych rozwiązań? Sprawdź!